0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Строл потврди дека преговара со Ауди

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сопственикот на Астон Мартин, канадскиот милијардер Лоренс Строл, потврди дека преговара со германски Ауди пред нивниот најавен влез во Формула 1 од 2026 година.

Фолксваген Групацијата со своите два брендови, Ауди и Порше, најави влез во спортот како производители на мотори од 2026 година, но се почесто се споменува дека Ауди сака фабричка екипа, а за Порше се посочува дека ќе имаат соработка со Ред Бул.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Минатиот месец се пишуваше дека Ауди нуди огромни пари за да го купи Мекларен, иако двете страни го демантира тоа, така што од скоро се зборува дека цел на германците се Астон Мартин и Заубер.

Лоренс Строл не открива многу освен што потврди дека разговарал со Ауди.

дали не контактираа ауди? да, вистина е – откри строл.

Во пресред на минатата сезона, Рејсинг Поинт се ребрендираше во фабричка Астон Мартин екипа и користеше мотори и технологија од Мерцедес. Но, агрегатот повеќе не е репер за мотор како што беше изминатите 8 години, поради што проблемите на Астон Мартин и Вилијамс како корисници на тој агрегат се неубедливи од почетокот на сезоната.

И покрај тоа што децидно потврди дека преговара со Ауди, Лоренс е задоволен од договорот и соработката која ја имаат со Мерцедес.

дали сме задоволни од соработката со мерцедес? да.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Заубер и Ауди ја кријат продажбата

Неименуван тимски шеф изјави дека Фолксваген го крие купувањето на Формула 1 тимот на Заубер од страна...

Фетел: Безбедносното возило ни ја уништи стратегијата

Себастијан Фетел откри дека стратегијата на Астон Мартин била уништена со двете виртуелни безбедносни возила поради тоа...