0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Строл сеуште нема целосна верба во болидот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ленс Строл откри дека сеуште цели да дојде во подобра позиција со АМР22 болидот и да стекне целосна верба во него.

Канаѓанецот нема добра сезона до сега и редовно е зад својот колега Себастијан Фетел во долниот дел од средината на поредокот. За време на домашната трка во Монтреал тој финишираше на 10то место и го повтори својот најдобар овогодишен пласман откако претходно заврши на исто место на Емилија Ромања и во Мајами. Со тие три поени, во моментов е на 18то место во поредокот, пред Мик Шумахер и пред Николас Латифи.

секогаш учиме, но јас сакам повеќе и подобро да го разберам полидот како и поудобно да се чувствувам во него. не сум целосно прилагоден наболидот, не го чувствувам многу прецизно и предвидливо.

сеуште треба да работам за да биде како што треба, да се чувствувам како лани и претходно кога болидот беше попредвидлив за мене. во моментов ми е тешко и треба само да продолжам да работам со инженерите за да средам се – посочи ленс.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Канаѓанецот возеше со алтернативна стратегија на домашното Грнанд При што му овозможи да го нападне Даниел Рикардо на свежи медиум, но сака повеќе брзина.

карактеристиките на болидот се многу тврди, можеби сетирањето е такво, но не сум возел ничиј болид за да споредам и работам да го разберам мојот. дефинитивно годинава предизвикот е поголем и треба да најдам ритам.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Фетел: Безбедносното возило ни ја уништи стратегијата

Себастијан Фетел откри дека стратегијата на Астон Мартин била уништена со двете виртуелни безбедносни возила поради тоа...

Фетел возврати на коментарите од политичарите

Откако министерот за енергетика од Алберта го нарече Фетел хипокрит поради носење маица за забрана на дупчење...

Астон Мартин збунети од губењето на брзината на квалификациите

Себастијан Фетел и Ленс Строл изјавија дека не разбираат зошто им недостасуваат перформанси на квалификациите во Канада.  Фетел...