0,00 ден

No products in the cart.

Строл: Успехот на Астон ќе се случи поради тимска работа

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Сопственикот на тимот на Астон Мартин, Лоренс Строл, вели дека неговиот тим нема да се потпира на еден поединец за да постигне успех во Формула 1, како што е возачот или дизајнерот, туку на најдобрите напори на секој член од 700те вработени.

Во услови на изградба на човечки ресурси на Астон и подигање на нивниот нов фабрички комплекс во Силверстон, минатиот месец се појавија гласини дека амбициозниот британски тим се насочил кон привлекување на дизајнерскиот гуру на Ред Бул, Адријан Њуи. Сепак, и покрај интересот на Астон Мартин и потенцијално профитабилната понуда, генијалниот дизајнер во Формула 1 ќе остане во Милтон Кинс во догледна иднина.

Но, Строл ја нагласи важноста на другите вработувања што ги направи, како поранешниот човек на Мекларен, Мартин Витмарш, кој ќе ја предводи технолошката дивизија на Астон, која ќе има надзор врз Формула 1 тимот, како и важноста да се состави силна кохерентна група, запечатена заедно со заедничка култура и страст.

Мислам дека Адријан е еднорог – тој е многу посебен, можеби постои еднаш.

Но, претпоставувам дека ги следевте неодамна во последните неколку месеци, сите објави за врвните директори и високото раководство што го ангажиравме во индустријата.

Еден од нив се случува да биде Ден Фалоус, кој беше главен аеродинамичар кој работеше 12 години под водство на Адријан. Значи, можеби, ако го немаме Адријан, го имаме Дан.

Но, јас верувам дека не станува збор за една личност, туку за тимска работа. Toа ќе бидат околу 700 луѓе и сигурен сум дека ако Адријан седеше тука, тој би го кажал истото.

Не можам да зборувам за него, но за нас ќе бидат околу 700 луѓе.

Сакаме победничка култура, посветеност, страст, работна етика. Сакате да ја имате страста за да бидете подобри од вашата конкуренција.

Колку и да е амбициозен и управуван како што се покажа Строл, канадскиот милијардер вели дека успехот на неговиот тим во иднина нема да биде одреден од победите во шампионатот, туку од неговата способност да стави болид со способност да победи во секоја дадена недела.

Победата ќе биде шлаг на тортата, но мора да има способност, секој викенд, за да може да се победи.

Тоа е како и секој бизнис што сум го водел во мојот живот. Имам одлично досие за победа во се што сум направил.

Нема ништо поблиску до моето срце или сум постраствен од оваа работа и за мене, победата овде не мора да значи освојување на светскиот шампионат, тоа значи да се има победничка екипа која е способна секој викенд да победи на трката.

Главна состојка за успехот на Астон ќе биде нивната нова најсовремена фабрика и воздушен тунел, кои во моментов се градат во базата во Силверстон. Инвестицијата од 200 милиони фунти во објектот ќе бидат добро потрошени пари според Строл и клучен чекор во напредниот напредок на Астон.

Ни требаат овие нови капацитети за да ни ги обезбедат алатките и процесите. Ќе имаме свој воздушен тунел, знаете што значи тоа за тимот на Формула 1, драматично е.

Многу технологии се променија помеѓу последната фабрика што беше изградена во 2004 година и денес.

Значи, јас сум реален, ни треба вистинско време без притисок да го составиме вистинскиот тим на луѓе, што го правиме и го започнавме пред две години.

Потребно ни е се да собереме. Објектите ќе бидат завршени во следните 18 месеци, а потоа прашање на време е, тоа е како да се гради било каков бизнис.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема