0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Стјуард: Хамилтон се мачи, треба да се пензионира

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Формула 1 легендата, сер Џеки Стјуард, верува дека Луис Хамилтон треба да се повлече од спортот додека е на врвот наместо да трпи болно омаловажување.

Лани британецот пропушти рекордна 8ма шампионска титула и под многу соминителни околности беше поразен од Макс Верстапен и Ред Бул. Договорот на Хамилтон е до крајот на следната година, а оваа му оди очајно лошо поради слабиот В13 кој од Мерцедес го доби на располагање.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тој не може да се одмазди на Макс за ланскиот порад, а дополнително му ја отежнува работата и неговиот ултра конкурентен колега, младиот Џорџ Расел кој редовно е побрз од него. Според Стјуард, Луис треба да се откаже додека сеуште може достоинствено да го направи тоа.

истера фантастична кариера во формула 1, имаше скромен почеток, татко му имал 4-5 работи само за да може да дозволи син му да се трка со картинг пред рон денис да го открие поради своите перформанси. беше фантастичен во картинг и поради тоа го сместија во формула 1 и многу пати победуваше. страшно е талентиран.

кога дојде време да замине од мекларен, беше негова одлука, не на рон денис. самиот донесе одлука да замине во мерцедес затоа што виде огромен потенцијал во тоа што му го понуедија – смета сер џеки.

Тој смета дека на Луис му е уште потешко годинава затоа што во тимот крај себе има возач кој е страшно брз на квалификации и подобар од него на трка, поради што смета дека треба да се повлече достоинствено.

Шкотланѓанецот својата Формула 1 кариера ја заврши на крајот од 1973 година откако ја освои својата 3та шампионска титула.

тој сака музика, сака култура, сака креаторски облеки и може да прави што сака. сигурен сум дека што и да одбере ќе биде многу успешен затоа што има направено име за себе.

сакам да се откаже сега затоа што е на врвот и тоа е одличен момент да се повлечете. како и да е, попаметно е да престане сега одошто додека се мачи на дното.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Алонсо: Верстапен е чекор пред сите годинава

Фернандо Алонсо смета дека конкурентите за овогодишната титула возат неверојатно добро, но дополни и дека Макс Верстапен...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Хамилтон стана дел од сопственичкиот тим на Денвер Бронкос

Седумкратниот поранешен Формула 1 шампион, Луис Хамилтон, стана дел од сопственичката структура на НФЛ тимот на Денвер...