0 ден

Нема производи во кошничката.

Стaинер демантира договор со Хулкенберг

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Гунтер Стаинер, тимскиот шеф на Хаас, отфрла дека потпишале договор со Нико Хулкенберг за наредната сезона. 

Се зборува дека Пјер Гасли ќе премине во Алпин, додека Ник де Вриес веќе потпишал со АлфаТаури, а последното е дека Нико Хулкенберг ќе вози за Хаас. Стаинер признава дека веќе има листа на кандидати за наредната сезона. 

Нашата листа е за возачи кои имаат суперлиценца и секако дека Нико е еден од нив. Мик е на листата сеуште и мислам дека ќе ја донесеме најдобрата одлука кога ќе дојде време – откри италијанецот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тој посочи дека нема краен рок за одлуката за возач, а и Мик Шумахер нема новости поврзани со продолжување на договорот. 

Нема ништо ново, Но не ми прави проблем. Знам дека тимот знае што можам и што сакам да направам. Ги имаме податоците и фактите. Притисокот е секогаш кај мене и мојата кариера. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Тимот на Хамилтон стана Екстрим Е шампион

Екстрим Е тимот на Луис Хамилтон, Х44, стана шампион во електричната тркачка серија, победувајќи ја екипата на...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Магнусен се чувствува променето

Кевин Магнусен смета дека е променет човек по враќањето во Формула 1.  Данецот го напушти тимот во 2020...

Хаас контактирале со Рикардо за место во тимот

Тимскиот шеф на Хаас, Гунтер Стаинер, откри дека тие контактирале со Даниел Рикардо во врска со слободното...