- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Топ 10 судари помеѓу колеги

Себатијан Фетел и Шарл Леклер не се единствени кои како колеги успејаа да направат лгупост и еден со друг да си ја уништат трката. Во продолжение, најатрактивните 10 судари помеѓу возачи од иста екипа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Сеидл: Има причина зошто преминуваме на мотор од Мерцедес

Промената на снабдувач на мотори од Рено на Мерцедес за 2021 година бил следниот логичен чекор во напредокот на тимот, вели тимскиот...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...