0 ден

Нема производи во кошничката.

Топ 5 повратници во Формула 1

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Нико Хулкенберг ќе се врати на Формула 1 гридот оваа сезона со Хаас по три години на страна од спортот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Германецот го напушти гридот на крајот на 2019 година, иако се задржа во своите резервни должности за Астон Мартин, вклучително и пет настапи како замена во текот на тригодишниот престој. Но, Хулкенберг не е првиот возач што се вратил во спортот.

Алан Прост

Алан Прост веќе го зацврсти своето место како Формула 1 легенда за време на неговиот првичен престој во тркачката серија.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Французинот обезбеди три светски шампионати како возач на Мекларен и создаде жестоко ривалство со тимскиот колега Аиртон Сена пред да се пресели во Ферари во 1990 година. Тоа партнерство траеше речиси две сезони пред времето на Прост во Ф1 да дојде до крај и беше отпуштен од Ферари по главно неконкурентната сезона во 1991 година.

Но Прост се врати со Вилијамс во 1993 година, обезбедувајќи седум победи за да го победи Сена со 26 поени разлика, пред да се повлече засекогаш во пресрет на сезоната во 1994 година.

Ники Лауда

Ники Лауда освои две светски титули со Ферари , едната по неговата ужасна несреќа на Нирбургринг во 1976 година, пред да се пресели во Брабам во 1978 година.

Но на австриецот му беше доста од спортот во 1979 година и си замина по трката во Канада. 

Мекларен сепак беше следниот дом за Лауда кога се врати во 1982 година.

Тој обезбеди две победи таа сезона и иако следната година беше потешка, Лауда го освои третото светско првенство во 1984 година, победувајќи го тимскиот колега Прост за само половина поен.

Фернандо Алонсо

Со два камбека на своето име, Фернандо Алонсо знае како да се врати во падокот.

Шпанецот го имаше своето деби во Ф1 со Минарди во 2001 година, пред да седи на страна во 2002 година.

Враќањето во 2003 година со Рено доведе до неговите две светски шампионати во 2005 и 2006 година, и за малку пропушти понатамошен успех додека возеше за Мекларен и Ферари.

Враќањето во тимот од Вокинг беше несреќно во средината на 2010те, при што Алонсо направи чекор подалеку од спортот за да се фокусира на неговите аспирации за тројна круна.

Сепак, со празното место во Рено за 2021 година, подоцна Алпин, Алонсо се врати во Ф1 и минатата сезона веројатно беше во најдобрата форма на неговиот живот, дури и ако сигурноста на болидот ги маскираше неговите вистински перформанси.

Префрлувањето во Астон Мартин му овозможува на Алонсо да го зголеми своето педигре во Ф1 оваа година.

Кими Раиконен

Кими Раиконен изби на сцената во 2001 година и брзо се наметна како еден од најбрзите возачи во Ф1.

Потребно беше до крајот на доминантниот период во кој уживаа Михаел Шумахер и Ферари за Раиконен да започне целосен шампионски предизвик, иако Алонсо ја доби предноста во 2005 и 2006 година.

Кога Шумахер се пензионираше на крајот на сезоната во 2006, Раиконен стана возач на Ферари и веднаш ја освои титулата, пред да го заврши своето време со Скудерија во 2009 година.

Но во 2012 година Раиконен се врати со Лотус, обезбедувајќи прекрасни победи во Абу Даби и отворањето на сезоната 2013 во Австралија, пред Ферари повторно да земе во своите редови.

Една последна победа за италијанската екипа дојде во 2018 година пред финецот да ја заокружи кариерата во Алфа Ромео.

Роберт Кубица

Иако враќањето на Кубица во Ф1 можеби не беше најуспешно, секако беше најхеројско.

Полјакот се сметаше за иден светски шампион кога импресионираше за БМВ Заубер и Рено.

Но инцидентот на рели трка пред сезоната во 2011 година ја попречи неговата кариера во Формула 1.

Кубица сепак се избори над своите ужасни повреди и се врати во Ф1 со полно работно време во Вилијамс во 2019 година.

Иако неконкурентен, Кубица успеа да обезбеди поен на хаотичното Германско ГП во Хокенхајм, комплетирајќи ја најневеројатната приказна за камбек во спортот.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ