0 ден

Нема производи во кошничката.

Тото го продава своето скапоцено Ферари Ф40

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тото волф го понуди на продажба своето ретко и скапоцено Ферари Ф40 како дел од неговата цел да ја продаде целата своја колекција на Ферари автомобили.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимскиот шеф на Мерцедес почна со продажба на својаа колекција ретки автомобили пред околу една година, претходно го продаде своето Ферари Енцо од 2003 година и ЛаФерари Аперта, кабриолет изведба на ЛаФерари. Сега на ред дојде старото и ретко Ф40 кое го понуд преку експертот за продажба на лусузни возила, Том Хартли Јуниор.

Според објавата, автомобилот има оригинална шасија, мотор менувач и се е во состојба како кога излегло од фабрика. Истиот има поминато 5.500 километри.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ