Тото до Расел: Ќе те вратам во Рено Клио Куп

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тото Волф беше бесен по сударот на Џорџ Расел со Валтери Ботас и го предупреди младиот британец околу неговата иднина во фабричкиот тим на Мерцедес.

Очекувањата се дека Расел е следниот возач на тимот штом се ослободи место, а “сребрените“ го докажаа тоа и лани кога го одбраа како амена за Луис Хамилтон. Менаџер на Џор р лично Волф и неговата компанија кои како шттеник на Мерцедес го пратија три години во Вилијамс на “калење“.

По сударот при огромна брзина, болидите на Вилијамс и Мерцедес беа силно оштетни, париња од нив имаше насекаде, а на сила стапи црвеното знаме.

Тото откри дека Расел го одбегнал во падокот по несреќата и му се закани дека ако не размислува што прави и што зборува, може да се најде во некоја многу помала и послаба тркачка серија, но при тоа не посочи вина во ниту еден возач.

беше страшен судар и немаше многу пријателска размена на борови помеѓу двајцата возачи. треба повторно да видиме што се случило затоа што за танго се потребни двајца, можеби вината е 60-40, не би сакал да кажам во чија насока.

сеуште не сум го видел џорџ, не дојде да ме види. го закачка дека ако е добар ќе дојде во мерцедес, ако не ќе го вратам во рено клио куп или нешто блиско до тоа – се пошегува волф.

Моменти пред сударот, Хамилтон си ја уништи својата шанса да го нападне Верстапен кога претекнувајќи го токму Расел, ја промаш точката на сопирање и излета. Потоа мораше “во рикверц“ да се враќа на патеката и да оди во гаража по ново предно крило. Црвеното знаме му дојде од огромна корист на Хамилтон кој имаше доволно време да го поправи болидот и да дојде во 2ро место на крајот.

Со најбрзото време кое актуелниот првак го постави, тој е лидер во шампионатот со поен предност пред Верстапен.

32от круг дефинитивно не беше најсреќен за нас. кога сметавме дека трката е целосно изгубена за луис, неверојатен судар го спаси него.

сеуште води во првенството проади најбрзиот круг што му дава поен предност денеска, а се чини дека сепак имаме многу брз болид. имавме и во бахреин, имавме и денеска.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема