Тото полн со пофалби за изданието на Макс

Тото Волф го пофали изданието на Макс Верстапен откако доминираше и на дождот по тешката патека во Монако.

Холанѓанецот стигна до својата 4та победа сезоната и го победи Фернандо Алонсо со над 20 секунди предност, но не беше лесен викенд за него затоа што и тој имаше доста блиски контакти со заштитната ограда. Со овој триумф, Ред Бул продолжува да биде единствена екипа со победи сезонава.

ако почне да се балансираат перформансите, ќе се уништо спортот. ова е таква трка, најдобриот возач во најдиобриот болид со трошење на еднакви средства победува и само ако се прекршат правилата треба да се казни, не ако некој заврши подобра работа од другите. ред бул едноставно завршија подобра работа, имаат болид кој е силен во секакви услови, возач кој е фантастичен, дури и денеска неколку пати имаше проблеми, но го задржа болидот и притискаше силно – вели волф.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ