- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Три бунари за вода во Гамбија благодарение на Рејсинг Поинт

По две трки, возачите на Рејсинг Поинт, Ленс Строл и Серхио Перез, гарантираат изградба на три бунари за вода во 10та најсиромашна држава во светот, Гамбија.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Строл и Перез ја поттикнаа изградбата на бунарите, како дел од благородната мисија на Лоренс Строл и неговите партнери. 

Горди сме што ќе ја покажеме нашата поддршка на БВТ мисијата за вода, со што ќе се овозможат издржливи и долготрајни системи за вода во Гамбија. Ленс и Чеко ќе се борат за повеќе поени во сезоната, а тоа ќе биде дел од нивната мисија да помогнат на населби ширум Гамбија со чиста и безбедна за пиење вода.

Од првата трка во Спилберг, се до последната, БВТ ќе игради бунари во селата во Гамбија секој пат кога Ленс или Чеко ќе се пласираат во топ 10.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...