0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Тсунода открива дека подобро соработува со Гасли

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Јуки Тсунода и Пјер Гасли сега се во втората година како тимски колеги во АлфаТаури, а јапонецот признава дека нивната врска еволуирала во тоа време.

Јапонскиот возач му се приклучи на АлфаТаури за неговата дебитантска сезона во Формула 1 минатата година, додека Гасли се етаблираше како лидер на тимот откако беше во екипата од 2017 година, исклучувајќи ја неговата краткотрајна магија во Ред Бул во 2019 година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако пристигна во тимот, Тсунода се чини дека сподели пријателска врска со Гасли, а парот стана популарен како тандем помеѓу некои фанови на социјалните мрежи.

Односот со Пјер е добар. Сигурно разговараме повеќе од минатата година – посочи гасли.

Како дел од ова, Тсунода вели дека многу од нивните разговори сега се фокусираат на тоа како можат да работат на подобрување на болидот.

Водиме повеќе разговори од минатата година за тоа како можеме да го направиме болидот подобар или какво чувство има болидот и како да го подобриме уште повеќе.

Мислам дека тие разговори, повеќе како возач на Формула 1, ги имаме повеќе од минатата година. Тоа дефинитивно е вистинскиот начин, вистинските разговори што треба да ги развиеме како тим, а моментално уживаме во напредокот што го доживуваме од последните трки.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Гасли објасни како го удрил Норис

Пјер Гасли изјави дека се трудел да му остави доволно место на Ландо Норис пред нивниот судар,...

🎥 Крајот на Ландо Норис

Пјер Гасли имаше лоша трка и во моментите кога неколку кривини по ред излета, невнимателно удри во...

Гасли презадоволен од вечерата со Џордан

Пјер Гасли засекогаш ќе ја памти вечерата која ја имал со Мајкл Џордан во Мајами овој викенд.  Еден...