- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ТЦР Европа: Давидовски во виртуелната трка во Белгија на 2 Мај

Како што сме сведоци на се повеќе виртуелни првенства и трки, почнувајќи со Формула 1 и првенството во кое се натпреварува нашиот Виктор Давидоски од тимот на PSS Racing Team, ТЦР Европа, одлучи да им понуди возбуда на своите фанови преку организација на виртуелни трки.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Нашиот претставник, Давидовски, го потврди своето учество во виртуелната трка.

ТЦР Европа серијата го објави и форматот на виртуелното тркање кое ќе започне во Сабота, 2 Мај, на патеката Спа-Франкошамп во Белгија.

Настанот ќе биде составен од еден слободен тренинг и една квалификациска сесија од 20 минути, дополнето со две трки од околу 50 километри поединечно. Сите сесии ќе се одржат последователно. Серијата ќе биде резервирана за возачи кои се дел од вистинското првенство, со максимален број од 22, а истата ќе биде составена од 7 настани кои се дел од официјалниот календар.

Целиот настан ќе биде пренесен во живо на TCR TV, страницата на Facebook на ТЦР, официјалниот канал на TCR на YouTube, како и нивниот канал на Twitch. Линковите се подолу.

http://www.tcr-series.tv/
https://www.facebook.com/TCRseries/
https://www.facebook.com/TCREurope/
https://www.youtube.com/channel/UCoSlmLSprEnTz7HjmMb7HBw
https://www.twitch.tv/tcr_series

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Квјат во облаци: Кога не грешиме сум најдобар, можам да летам

Даниил Квјат ја пофали одличните перформанси на АлфаТаури и добриот ритам на болидот на домашниот настан во Русија, велејќи дека не можеле...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...