0 ден

Нема продукти во Кошничката.

ТЦР Европа, Португалија: Победнички викенд за Џиролами, Коронел и Давидовски

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Новата сезона на ТЦР Европа започна викендов во Портимао, Португалија, а Франко Џиролами, Том Коронел и Виктор Давидовски можат само најзадоволни да бидат со постигнатите одлични резултати во двете трки.

Во првата саботна трка, Џиролами заврши на петтата позиција, Давидовски на 13то место со првите поени за нивниот нов тим Comtoyou Racing. Виктор исто така ја освои и првата позиција во Diamond Cup, што е дел од серијата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Но неделната трка понуди најголема возбуда и успех за нашите преставници. Џиролами повторно од петтата позиција со одлично тркање и маневри се искачи до првото место. Коронел стартуваше од 4то место, но на крај по одлична борба се пласираше на третото место на подиумот. Давидовски стартуваше од 16то место, но можеби ја имаше најдобрата трка до сега во серијата, со одлични претекнувања, борба за на крајот да се пласира на 10то место.

Победата за Џиролами доаѓа со уште поголема радост откако изјави дека очекува ќерка во Понеделник. По трката Франко му се заблагодари емотивно на Давидовски и на ПСС за нивната верба во него и поддршка во неговата кариера.

Следната трка во ТЦР Европа е во Франција, закажана за 21 и 22 Мај.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...