Унгарија, Возач на денот: Фернандо Алонсо

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Сосема заслужено, Фернандо Алонсо е Возач на денот на Унгарското Гранд При.

Иако шпанецот стартуваше од 8мо место зад својот колега, кој патем победи во трката, битката која повеќе од 10 кругови ја водеше Нандо со Луис Хамилтон не двавајќи му да мине му донесе најголемо признание од фановите.

Дополнително, фактот што Алонсо го држеше толку долго Хамилтон зад себе му ја донесе победата на Алпин и Окон.

40-годишникот покажа дека е далеку од готов.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема