0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Ферари демантираат дека ја намалиле силата од моторот во Канада

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Матиа Биното, тимскиот шеф на Ферари, откри дека тимое намерно не ја намалил силата на својте мотори за време на Канадското Гранд При со цел истите да не откажат повторно.

По силниот старт од сезоната, во Ф1-75 се појавија проблеми со издржливоста кои им го уништија сјајниот старт на првенството, а Шарл Леклер не заврши два пати на трете трки пред Монтреал. Алфа Ромео и Хаас исто така се во проблеми и прашање на време е кога ќе добијат казни поради прекумерна употреба на делови од агрегатот.

возевме со целосна моќ од моторот во канада затоа што не очекуввме да се повтори она што ни се случи во баку поради фактот што дефектот се случи сосема неочекувано и на многу малку километри со спорната турбина која откажа. донесовме целосно нов мотор кај шарл за да му дадеме простор да мине доста трки со него.

доколку нема работи кои не ги разбираме, сметам дека следните неколку трки нема да имаме проблеми и се ќе биде под контрола – посочи биното.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Со свеж мотор на располагање, Биното смета дека Шарл ќе може да надоместува дел од 49те поени предност кој Верстапен ги има пред него.

имаме свежи мотори за следните трки и имаме четири трки до почетокот на летната пауза. за шарл ќе биде важно да напаѓа и да намалува од негативата која ја има во моментов.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ферари со подобрен мотор во Белгија

Ферари ќе донесе подобрена верзија од својот мотор на Белгиското Гранд При на крајот од овој месец. Забраната...