0 ден

Нема производи во кошничката.

Ферари добиле цела секунда со новиот болид

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Пред новата Формула 1 сезона се посилни се гласините од Маранело дека Ферари со новиот болид ќе биде цела секунда побрз од претходниот. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Италијанците ја започнаа силно претходната сезона победувајќи на две од три трки, но во текот на сезоната, работите со развојот не одеа како што треба и шансата за титула ја снема. Ред Бул доминираше и стигна до 17 победи од кои 15 за Макс Верстапен. 

Во текот на зимата, Ферари работеа на поправање на издржливоста на моторот и аеродинамиката во средни и бавни свиоци. Тие направи голема промена и со нов шеф на тимот откако Матиа Биното си замина од тимот по две декади. 

Новиот болид се вика Проект 675 и ќе го промовираат на 14 Февруари. 

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ