0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Ферари Калифорнија на Шуми оди на аукција

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Персонализирано и посебно изработено Ферари Калифорнија, сопственост на големиот Михаел Шумахер, е дел од понудата на аукцијата која претсои и се очекува “мрсна“ сума за него.

Калифорнија-та е произведена во 2009 година, дел од личната колекција на седумкратниот првак и во моментов се наоѓа во Швајцарија. Автомобилот е обоен во Argento Nurburgring Silver боја, има поминато над 15 илјади километри, има МС лого на наслоните на глава и располага со 4,3-литарски В8 мотор кој испорачува 460 коњски сили.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Во слободна продажба, таков автомобил може да се најде за околу 100 илјади долари, а аукцијата на која е понуден овој примерок ја организира Boutsen Classic Cars, така што очекувњата се автомобилот да биде продаден за многу над таа сума.

Ова не е прва сопственост на легендарниот возач што оди на аукција затоа што и неговиот Бенетон Б192 кој го користеше во својаа прва цела Фомула 1 сезона се продаде на аукција во Април како и болидот на Ферари со кој победи на Унгарското Гранд При во 1998 година кое “се шитна“ за речиси 4 милиони фунти.

Истата компанија го понуди и овогодинешниот Ц42 болид на Алфа Ромео но како болид за изложба, без мотор и пропртна технологија во него.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Саинз уверен дека сега може да форсира со болидот

Карлос Саинз се чувствува многу поудобно во неговото Ферари по силната трка во Канада каде конечно имаше...