0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Ферари може да ги промени боите по официјалната промоција

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Можно е Скудерија Ферари да чекаат до вториот предсезонски тест во Абу Даби пред да ги откријат вистинските бои и шари на болидот со кој ќе се тркаат оваа сезона.

Италијанците веќе потврдија дека својот овогодинешн болид ќе го претстават на 17 Февруари, една недела пред првиот предсезонски тест крај Барселона. Но, можно е новиот болид да не биде со официјалниот дизајн и бои со кои ќе тркаат сезонава, а се најавува радикален аеродинамичен концепт и силно подобрен мотор.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Планот на тимот е болидот да биде промоциран неколку денови пред истиот авионски да биде пренесен во Барселона каде ќе се проба за прв пат, еден пред пред првиот официјален тест. Сепак, најавите се дека Скудерија нема на првиот тест да ги има официјалните бои со кои ќе се трка, туку, истите ќе бидат прикажани на вториот тест во Бахреин на 10 Март.

Планот на спортот е првиот тест во Шпанија да се одработи без публика и без присуство на телевизиски камери, а вториот да биде пренесуван во живо и да биде фактички промоција на сезоната. Тоа значи дека и екипите ќе откријат поголем дел од своите новини на вториот тест, со што интересот за истиот би се зголемил.

Шпекулациите велат дека болидот кој Скудерија ќе го прикаже на промоцијата и ќе го вози во Барселона ќе биде во традиционална светло црвена боја, многу слична боја со овогодинешната, а потоа, за вториот тест, тие ќе ги прилагодат своите бои во мат и потемна нијанса која ќе се разликува од онаа со која ја славеа својата 75-годишнина.

Темната мат боја со која италијанците ја славеа својата 75-годишнина на домашното Муџело во 2020 година се покажала како многу популарна, така што намерата е да се користи истата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ферари бара решение за бавните кривини

Од Ферари открија дека бараат одговори зошто брзината на минување низ бавните кривни кој беше нивна предност...