0 ден

Нема производи во кошничката.

Фетел жали за Ф1: Нема повеќе адреналин

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Себастијан Фетел призна дека му недостасува адреналинот кој доаѓа од тркањето во Формула 1 по одлуката да се пензионира од спортот со 299 трки зад него и четири шампионски титули. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Германецот сеуште не знае што ќе прави по пензионирањето и не брза во одлуката. 

Жал ми е што немам повеќе адреналин и Нема конкуренција која ќе ме тера да одам напред, Но со нетрпение го чекам следниот чекор. Има уште многу за учење и уште работи кои ме интересираат. Секоја минута во мојот празен календар се обидувам да ја пополнам. 

Можеби ќе се посветам на учење и да се вратам на универзитет бидејќи немав време да го завршам И тоа ми е опција. навистина Немав време да учам. 

Фетел призна дека на моменти му е чудно надвор од светот на тркањето и е изненаден од постигнатото во Формула 1. 

Да, бев шампион и не запирав додека не стигнам до тоа. Не знам што носи животот. Мислам дека тоа е нормална амбиција како секој натпреварувач. Сакам да победувам и сакам да се натпреварувам, Но не можам да возам цел живот и да бидам искрен секогаш сакав нешто различно. Имам три деца и навистина уживам со нив да ги гледам како растат. 

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ