0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Фетел и Хакинен ќе возат на Трка на Шампионите

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Поранешните Формула 1 шампиони, Себастијан Фетел и Мика Хакинен се меѓу имињата кои ќе возат на Трка на Шампионите наредната година во Шведска. 

Четирикратниот шампион Фетел ќе се пензионира на крајот на годината и на Трката на Шампионите ќе биде колега со Хакинен. Овој настан се одржува од 1988 година и ќе се вози за прв пат на 60 милји од арктикот. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Други возачи кои ќе учествуваат се Џејми Чадвик, Петер и Оливер Солберг и Јохан Кристоферсон. 

Фетел одамна учествува на трка на шампионите и беше колега со легендарниот Михаел Шумахер со кој неколку пати беше победник. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Фетел демантира дека Строл му ја завршил кариерата

Четирикратниот Формула 1 првак, Себастијан Фетел, ги отфрла гласините дека бил исфрлен од тимот од сопственикот, милијардерот...

Астон Мартин: Фетел се уште е крајно професионален

Од Астон Мартин велат дека нема промена во пристапот на Себастијан Фетел од објавувањето на неговото пензионирање...

Хакинен за притисокот во Ферари: Тие се како национален тим

Финецот Мика Хакинен вели дека има дополнителен притисок при возењето за Ферари, споредувајќи го со италијанската репрезентација. Коментарите...