- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фетел не очекува голем напредок кај Астон Мартин догодина

Актуелниот возач на Скудерија Ферари, Себастијан Фетел, не очекува чуда откако ќе замине во Астон Мартин наредната година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Многумина го сметаат потегот на Себастијан Фетел како мајсторија поради драстично подобрениот болид со кој располага тимот.

Рејсинг Поинт си осигураа поранешен четирикратен шампион за возач во својот ребрендирен тим кој е подржан од Лоренс Строл.

Транспарентноста и отвореноста се важни за мене и јасно е што е можно, а што не.

Има амбиција и цел која е договорена со Лоренс Строл. Тоа не поврзува, ТОј знае што сака да постигне и јас сум импресиониран од тоа.

јасно е дека не може да се направи голем исчекор веднаш.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Вилнев: Развојот на Ферари е насочен кон Леклер

Поранешниот Формула 1 првак, Жак Вилнев, смета дека целиот развој на овогодинешниот болид на Скудерија Ферари е насочен да му одговара на...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...