0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Фетел очекувал повеќе од Астон Мартин

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Себастијан Фетел оваа година имал доста добри и лоши моменти во првата сезона со Астон Мартин.

Четирикратниот шампион се приклучи на тимот по шест години минати во Ферари каде не стигна до титула. Оваа сезона тој се искачи на само еден подиум, но подоцна беше дисквалификуван. 

Мислам дека тимот е одличен. Уживам да работам со нив и ова секако е голема промена, Но во однос на резултати сум разочаран. Целиот тим се надеваше на повеќе – посочи себ.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Астон Мартин ја заврши сезоната на 7та позиција со 77 поени, а една година претходно, тимот зврши на 4то место со вкупно 195 поени. 

Мислам дека правилата ни наштетија бидејќи претходната година имавме одличен болид. Направивме што можеме и сега се надеваме на новиот болид со новите правила и растот на тимот кој треба да биде уште посилен. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Шафнауер демантира дека заминал од Астон поради Строл

Шефот на Алпин, Отмар Шафнауер, демантира дека заминал од Астон Мартин поради сопственикот Лоренс Строл и посочи...

Себ смета дека трошоците за трка се превисоки за Германија

Четирикратниот Формула 1 првак, Себастијан Фетел, смета дека Германско Гранд При не може да се организира поради...

Крак го обвини Шумахер за сударот со Себ

Тимскиот шеф на Астон Мартин, Мајк Крак, го обвини Мик Шумахер за сударот со Себастијан Фетел во...