- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фетел сака повеќе свиоци под агол

Себастијан Фетел смета дека на повеќе патеки во Формула 1 им се потребни свиоци под агол, бидејќи тоа го прави возењето и тркањето повозбудливо и дозволува повеќе линии на движење.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На Муџело, во првиот свиок под агол, болидите може да поминат еден покрај друг, а од надворешна страна видовме повеќе претекнувања. Фетел ги пофали карактеристиките на Муџело и ја истакна својата поддршка за повеќе свиоци под агол, во споредба со повеќе модерни патеки.

Како возач, сакате свиоци под агол, а мразите такви со агол кон надворешната страна. Оваа патека не е дизајнирана од Херман Тилкер, затоа и нема толку несакани свиоци. Нормално причина за таков дизајн е истекувањето на водата, но мислам дека има и други решенија. 

Поради тоа, секогаш ќе сакам такви свиоци под агол, бидејќи водат до повеќе грип. Се е повозбудливо.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Биното го вежбал говорот со кој го отпуштил Себастијан Фетел

Тимскиот шеф на Ферари, Матиа Биното, откри дека ментално се подготвувал и три пати го повторувал говорот со кој го информирал Себастијан Фетел дека...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...