Фетел се шегува: Хамилтон е веќе во Ферари

Себастијан Фетел посочи дека искуството на Луис Хамилтон зад воланот на Ферари е големо, така што шесткратниот првак веќе е возач на Ферари.

Во Абу Даби посебно беа големи шпекулациите околу иднината на шесткратниот шампион кој од 2021 година е поврзувам со возачко место во Маранело. Матиа Биното беше задоволен што постои шанса да соработува со Луис, додека Тото Волф откри дека не би му сметал на возачот доколку сака да направи трансфер.

Доколку Хамилтон дојде во тимот сигурно дека Себастијан Фетел би бил прекуброен и би останал без своето работно место по истекот на актуелнио договор.

мислам дек атој веќе е возач на ферари и нема потреба да менува, мислам дека е голем муштерија и дека поседува повеќе од еден автомобил на ферари – се пошегува себ.

НАЈНОВО

Диетата на Хамилтон виновна за физичкиот и ментален успех

Луис Хамилтон понуди нови детали во врска со тоа како неговата диета базирана на растителна храна му помогнало да реши многу здравствени проблеми со...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Леклер го задржува подиумот, 50.000 евра казна за Ферари

Шарл Леклер избегна дисквалификација од резултатот на трката во Абу Даби и ќе го задржи третото место на подиумот, но Ферари се казнети а...