0 ден

Нема продукти во Кошничката.

ФИА закажа состанок за потскокнувањето

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Техничките шефови од Формула 1 ќе се состанат со ФИА за да најдат решение околу потскокнувањето на болидите пред трката во Британија.

Многу Формула 1 екипи се вознемирени од доцното закажување на состанокот и има мала конфузија околку бројот на учесници на состанокот. ФИА во пресрет на Канадското Гранд При донесе техничка директива околу потскокнувањето и Мерцедес веднаш тестираа нов држач на подот. Ова веднаш предизвика различни мислења во падокот и Тото Волф беше разочаран од мислењето на шефовите на тимовите во падокот за овој проблем. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ФИА сега ќе проба да оди напред со состнаок помеѓу Николас Томбазис и техничките шефови на тимовите. Многумина се надеваат дека по состанокот ќе има подобар пристап и решение на проблемот. 

Федерацијата сака да собере информации од тимовите околу можна промена на правилата за овој проблем да не трае долго. Можеби ќе треба да се направи измена во аеродинамиката и да се направи нова суспензија или можно враќање на амортизери во спортот. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

ФИА со техничка директива ќе го намалува потскокнувањето

ФИА одговорила на барањата на неколку Формула 1 возачи да се реши проблемот со потскокнувањето поради загриженост...