0 ден

Нема продукти во Кошничката.

ФИА најави филм со Формула 1 возачите

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ФИА објави краток трејлер за новиот документарен филм каде возачите ќе зборуваат за своите најрани спомени од тркањето. 

Сите возачите ќе споделат фотографии од себе од младите денови. Филмот се вика “Кога бевме млади“ и ќе се прикаже на Youtube каналот на ФИА на 21 јули во 17 часот. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Трејлерот почнува со Валтери Ботас и најраните денови од картинг и како одлучил да биде Формула 1 возач, а подоцна проблемите на Леклер кога не верувал во себе. Следен е Пјер Гасли кој дава детали кои се важни за млад возач и дека се може да се случи. Следува Џорџ Расел кој ја држи сликата од себе како дете покрај Луис Хамилтон кој е тогаш возач на Мекларен. 

Расел вели дека е нереално што е сега колега со Хамилтон.

Во текот на наредниот викенд во Франција, ФИА ќе го објави и второ видео фокусирано на француските возачи.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Алфа Ромео казнети со 10.000 евра поради гумите

По петочните тренинг сесии, Алфа Ромео добија казна од 10.000 евра поради неследење на пропишаната процедура од...