- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фински обложувач го погодил подиумот во Италија

Фински обложувач го погодил точниот подиум од Италијанското Гранд При и на само 20 вложени центи добил 33.398 евра, пренесуваат финските медиуми.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Човекот од Тампере прогнозирал дека Пјер Гасли ќе победи на тркта пред Карлос Саинз и Ленс Строл, што математички значи дека “фтил“ коефициент од 166.990.

Гледано историски, изминатите години немаше вакви изненадувања на трка каде со само 20 центи можеше да се освои богатство поради толку промешан подиум. Во 2017 година во Баку имаше неочекуван подиум од Даниел Рикардо, Ленс Строл и Валтери Ботас, но 20 центи тогаш ќе ви донеле 3 пати помалку односно 12.639 евра.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хорнер: Потисната сила во 2021 треба да биде уште помала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека ФИА требала уште повеќе да ја намали потисната сила на болидите за 2021...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...