- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Формула 1 и Zoom во ново партнерство

Формула 1 фановите ќе имаат подобар увид во случувањата за време на Гранд При трките преку нова виртуелна алтернатива од Падок Клуб-от за време на КОВИД-19 пандемијата овозможено од ново партнерство со Zoom.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Вистинскиот Падок Клуб им нуди на гостите одличен преглед во тимските гаражи, со поглед на стартно-целната рамнина и боксовите. Исто така, вклучено е интервју со возачите и тури низ боксовите. Откако Формула 1 го објави календарот за 8 трки во Европа без гледачи, на минатата трка беше понудено виртуелно искуство.

Ја забележавме можност која ја нуди Zoom, а тоа беше овозможување на спортско искуство во живо за гостите и покрај фактот што спортот е позади затворени врати – изјави директорот за партнерства, Бен Пинкус.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...