0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Формула 1 нема да и ги врати парите на Русија

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Формула 1 ќе го задржи платеното учество на шефовите во Сочи за организациј на Руското Гранд При, а по раскинувањето на договоро за трката предизвикан од инвазијата над Украина. 

Ова го тврди државната руска банка, БТВ, која беше главен спонзор на трката во Русија. Претседателот на ВТБ, Андреј Костин, беше прашан дали е можно да се направи некаква компензација за загубата на трката. 

Да не компензираат? Напротив, ние го оставивме Росгонки бидејќи тој уплатил аванс и сега не ги враќаат парите. Нема ставка која кажува дека не треба да се вратат. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тој сепак не гледа решение за односите помеѓу Русија и Формула 1. 

Во моменталната ситуација не може да се продолжи. Ќе продолжиме со развој на национални проекти во Санкт Петерсбург. Во Сочи патеката ќе ја пренамениме. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Мазепин: Руското Гранд При си ги доби парите назад

Никита Мазепин откри дека смета оти промотерите на Големата награда на Русија си ја добиле уплатената котизација...

Попов: Русија никогаш нема да се врати во Ф1

Рускиот Формула 1 коментатор, Алексеј Попов, смета дека организацијата на трка од страна на неговата татковина дефинитивно...