- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Формула 1 ја продолжи соработката со руски Match TV

Формула 1 објави дека го продолжува партнерството со руската телевизија Match TV која ќе ги задржи ексклузивнитр права за пренос на тркачката серија во Русија се до крајот на 2023 година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Спортскиот канал и Формула 1 соработуваат од почетокот на 2017 година, а првичниот нини договор беше со важност од три години, односно до 2020 година.

Пакетот на права за Формула 1 ги вклучува и правата за пренос на Формула 2 и Формула 3 тркачките серии со отворени спортски едноседи како и Порше Суперкуп.

За прв пат целат Формула 1 тркачка сезона во Русија ќе може да се следи и на апликаицјата Ф1ТВ. И досега апликацијата беше присутна во Русија, но не со преноси во живо туку само како основен пакет.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...