ФОТО

Галерија од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други – овозможено од КРУГ.МК

📷 Расел во Абу Даби со кацига посветена на Вилијамс

0
Џорџ Расел овој викенд ќе вози со посебна кацига која е посветена на Френк и Клер Вилијамс кои го...

📷 Ужасот кој го преживеа Роман Гросжан

0
Роман Гросжан е херој на денот, а она што го преживеа на стартот од Бахреинското Гранд При е ужасно...

📷 Фетел со нова кацига како поддршка за различностите

0
Талентираниот Јенс Мунсер, дизајнерот на кацигите на Себастијан Фетел, смисли нов фантастичен дизајн со виножито како поддршка за различностите...

Трофеите на Имола посветени на Сена

0
Иако на најголем дел од Гранд При трките трофеите кои се доделуваат се речиси секогаш исти од чисто спонзорски...

📷 Гасли со кацига инспирирана од Сена на Имола

0
Пјер Гасли откри посебен дизајн на својата кацига за Големата награда на Емилија Ромања, дизајн инспириран од големиот Аиртон...

📷 Саинз и Норис со кациги посветени на Светскиот ден на ментално здравје

0
Ландо Норис и Карлос Саинз, возачите на Мекларен, самите си ги дизајнираа своите кациги за Ајфелското Гранд При за...

📷 Фетел со дизајн на кацигата во чест на Михаел Шумахер

0
Себастијан Фетел има нов дизајн на својата кацига на кој има лого на седумкратниот првак во Формула 1, Михаел...

📷 Вака Мерцедес му оддава почит на Ферари, со црвено безбедносно возило

0
По повот 1000та Гран При трка на Скудерија Ферари, Мерцедес го обоија своето безбедносно возило во црвена боја во...

📷 Леклер со посебна кацига за јубилејната трка

0
Шарл Леклер ќе допринесе со својот нов дизајн на кацигата во славјето на 1000та трка на Ферари во Муџело.  На...

📷 Џовинаци и Расел со нови кациги за Храмот на брзината

0
Откако Ландо Норис беше крајно инвентивен со својата кацига во вид на пица, своите дизајни за Монца целосно ќе...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX