ФОТО

Галерија од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други – овозможено од КРУГ.МК

? Новата Алфа и официјално

0
Откако минатата недела беше провозена низ Барселона, но со маскирни шари, новата Алфа Ромео Ц39 и официјално беше промовирана...

? Што е ново во Алфа Таури ?

0
Не е само името ново во Фаенца туку АТ01 болидот е различен во однос на претходниот Торо Росо.

? Кај се промените на новиот Мерцедес ?

0
Иако е повеќе од јасно дека прикажаниот Мерцедес В11 нема да биде истиот со кој тимот ќе дојде во...

? Новиот Рејсинг Поинт со ново име

0
Рејсинг Поинт го претстави својот нов болид за оваа сезона, а го промени и името во БВТ Рејсинг Поинт....

? Новиот Вилијамс за приклучок кон средината

0
Вилијамс го промовираа својот ФВ43 болид со кој се надеваат дека ќе фатат приклучок во средина од поредокот. Ако...

? Каде се новините на Мекларен МЦЛ35 ?

0
Новиот Мекларен е вистински прекрасен, а од официјалната промоција може да се заклучи дека изобилува со новини.

? Збогум Торо Росо добредојде за Алфа Таури

0
Алфа Таури, ребрендираниот Торо Росо го претстави својот АТ01 болид со кој цели високо во средината од поредокот. Газдите...

? Се појави новата Алфа во Фиорано

0
Алфа Ромео користеа ден за снимање утрово на патеката на Ферари во Фиорано со цел да го пробаат својот...

? Новиот Мерцедес В11 … ќе донесе ли седма двојна титула ?

0
Традиционално, преку социјалните мрежи, Мерцедес откри слики од својот најнов В11 болид кој треба да им донесе седма двојна...

? Каде се новините на Ред Бул РБ16 ?

0
Новиот Ред Бул РБ16, болидот од кој во Милтон Кинс очекуваат титула е визуелно доста променет во однос на...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX