ПОЧЕТНАФ1 ВОЗАЧИ

Ф1 ВОЗАЧИ 2021

Целосната листа на возачи во Формула 1 за 2021 година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Луис ХАМИЛТОН

44
Мерцедес

Валтери БОТАС

77
МЕРЦЕДЕС

Макс ВЕРСТАПЕН

33
РЕД БУЛ

Серхио ПЕРЕЗ

11
Ред БУл

Ландо НОРИС

4
мекларен

Даниел РИКАРДО

3
МЕКЛАРЕН

Ленс СТРОЛ

18
АСТОН МАРТИН

Себастијан ФЕТЕЛ

5
астон мартин

Естебан ОКОН

31
алпин

Фернандо АЛОНСО

алпин

Шарл ЛЕКЛЕР

16
ФЕРАРИ

Карлос САИНЗ

55
ФЕРАРИ

Пјер ГАСЛИ

10
АЛФАТАУРИ

Јуки ТСУНОДА

АЛФАТАУРИ

Кими РАИКОНЕН

7
АЛФА РОМЕО

Антонио ЏОВИНАЦИ

99
АЛФА РОМЕО

Мик ШУМАХЕР

47
ХААС

Никита МАЗЕПИН

ХААС

Џорџ РАСЕЛ

63
ВИЛИЈАМС

Николас ЛАТИФИ

ВИЛИЈАМС

САКАТЕ ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ?

Испратете ни порака преку Контакт страната.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ИМПРЕСУМ

Повеќе информации за нашата редакција, историјата на нашиот портал и досегашни значајни постигнувања.

маркетинг

Дознајте повеќе за рекламните можности, последните аналитички информации и за потенцијално партнерство со КРУГ.МК

контакт

Доколку сакате да стапите во контакт со нашата редакција или маркетинг департмент, посетете ја нашата контакт страна.