- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 документарен филм: Како промената на гуми “падна“ под 2 секунди

Во овие #седисидома денови одлична можност е да се дознае нешто повеќе преку документарен филм. Овој пат ви го препорачуваме филмот на Формула 1 кој ја следи историјата на промената на гуми и како истата се врши под 2 секунди во денешно време.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...