0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Хакинен го пофали извонредниот Алонсо

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фернанд Алонсо ја започна својата Формула 1 кариера истата година кога Мика Хакинен се пензионираше, но финецот е импресиониран од шпанецот кој сеуште наоѓа мотивација и по 20 години поминати во спортот.

Нандо направи кратка пауза по што се врати во спортот и нема намера да си замине. 

Фернандо дојде во мојата последна сезона, беше извонредно да го видам во првиот ред на гридот по 20 години. Тој сеуште сака да се трка во Формула 1 и направи максимум да биде во предниот ред. За тоа е потребна голема ментална и физичка сила бидејќи доколку не дадеш максимум нема да си на пол позиија – свесен е финецот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Трката не му беше во прилог и покрај добрите квалификации поради проблем со моторот и казна од 5 секунди, но неговиот шеф Отмар Шафнауер се надева ека годинава ќе дојдат до подиум. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Марко го прогласи Алонсо за изненадување на годината

Советникот на Ред Бул, доктор Хелмут Марко, го прогласи Фернандо Алонсо за  изненадување на годинатата по серијата...

Брандл смета дека Алонсо силно ќе ги притисне Алпин

Поранешниот Формула 1 возач и сегашен коментатор и аналитичар на британски Скај, Мратин Брандл, очекува Фернандо Алонсо...