- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Хакинен сигурен: Шумахер ќе добие место во Ф1

Двократниот Формула 1 шампион, финецот Мика Хакинен, верува дека Мик Шумахер наскоро ќе добие место во Формула 1.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Германецот во моментов е на лидерското место во поредокот во Формула 2 тркачката серија по 5 трки кои ги завршува на подиум, а конкуренти за наслов му се неговите колеги од Академијата на Ферари, Калум Илот и Роберт Шварцман.

Младиот Шумахер дојде до титулата во Формула 3 пред да премине во Формула 2. Тој досега тестираше за Ферари и Алфа Ромео и е поврзан со место на гридот наредната година.

Беше фино да се види Мик во болидот на татко му во муџело. ДОбро не потсети како звучат моќните В10 мотори и на успехот на татко му кој освои пет титули со Ферари.

Би било убаво да се види напредок во кариерата на Мик и сигурен сум дека ќе најде место во Формула 1. Ова е посебен момент за него и семејството Шумахер. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Кубица го предупреди Фетел: Нема да биде лесно во Астон Мартин

Полскиот возач Роберт Кубица, смета дека Формула 1 треба да биде среќна што Себастијан Фетел останува на гридот следната година. Откако уште во Мај Скудерија...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вилнев: Ферари можеше да биде тоа што денеска е Мерцедес

Жак Вилнев, поранешниот Формула 1 првак, смета дека Ферари можеле да бидат она што денеска е Мерцедес доколку не заминел толку талентиран персонал од...