0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Хамилтон во потрага по американски возач

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Луис Хамилтон има мисија да го најде следниот американски возач во Формула 1 во моменти кога расте популарноста на спортот во Америка. 

Тоа е логички потег откако се појави американскиот тим Хаас пред неколку години и според неговиот шеф, Гунтер Стаинер, има две причини поради кои немаат американски возач. 

Доколку не му понудиш на американскиот возач тоа што заслужува, тогаш не е добро. ДОколку возачот не е добар тогаш тоа не е добро за американскиот пазар. Мора да има успех. Затоа е тешко да си во Формула 1 – вели стаинер. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Хамилтон смета дека наскоро може да се најде американец на гридот. 

Не би ме изненадило. Се работи за култура затоа што Тука има НФЛ, НБА, Наскар и Индикар. Во моите 16 години на гридот се трудам да ја кренам свесноста во спортот, Но на Американците им треба будење за да гледаат трка бидејќи повеќето трки се прерано или предоцна. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Вилнев: Верстапен е цело време на максимум, Хамилтон не е

Поранешниот првак, Жак Вилнев, даде свое мислење за клучната разлика помеѓу Макс Верстапен и Луис Хамилтон.  Тој повторно...