Хамилтон е возбуден за новите надградби

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Луис Хамилтон изјави дека со нетрпение чека да ги проба надградбите на болидот кои ги чекал долго време. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мерцедес конечно го напушти својот концепт на болид и донесе нови наградби за трката во Монако, иако претходно требаше да ги возат на откажаната трка во Емилија Ромања на Имола. 

Тешко ќе биде со надградбите на ваква патека како Монако, но се надевам дека ќе сме поблиску до ред бул. Не размислувам за борба за победа, но се надевам дека ќе имам борби на патеката – оптимист е луис.

Хамилтон ја поздрави работата на тимот кои целосно го сменија концептот. 

Има многу луѓе во тимот кои работат напорно и гладни се за успех. Охрабрен сум кога се враќам во фабриката и сакам да видам колку напорно работа.

Минатата година бевме малку загубени, но сега се поправивме. Нивото на сработеното е големо и многу сум благодарен. Сакам да влезам во болидот и да ги пробам надградбите. Се надевам дека сме на вистински пат. 

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ