Хамилтон за Верстапен: Разликите меѓу нас се бајка

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Луис Хамилтон зборуваше отворено за својот однос со Макс Верстапен и очигледната тензија помеѓу двајцата. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тие водеа жестока борба во 2021 година кога Верстапен ја освои титулата, но работите се оладија во 2022 година откако Мерцедес не можеше да му конкурира на Ред Бул и Верстапен лесно ја освои втората титула со 15 победи зад себе. 

Сите зборуваат за проблемите помеѓу мене и Мак,. Но јас го почотувам. Проблемите и разликите се само бајка – посочи седумкратниот првак.

Верстапен дојде до титулата на контроверзен начин откако го престаса во последниот круг на последната трка. ФИА прифати дека тоа било човечка грешка и го замени директорот за трка. Двајцата не водеа честа борба во текот на оваа сезона но имаа блиска борба во Бразил. 

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ