0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Хамилтон инвестирал во бизнис со зеленчук и овошје

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Седумкратниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон, учествувал во финансирањето на бизнисот со зеленчук и овошје Запп. 

Откако се појави во 2020 година, Запп се прошири во поголеми градови низ Велика Британија и вклучи и неколку градови низ Европа каде е тешко да се пазарува. Компанијата стана доста популарна и сега Хамилтон се најде на листата на инвеститори. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Запп не кажуваат колку инвестирал Хамилтон, но досега имаат собрано околу 150 милиони фунти. 

Седумкратниот првак се нема појавено во медиумите од крајот на трката во Абу Даби откако според него резултатот на трката бил извртен и тој ја загуби титулата. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Хамилтон пријавен кај стјуардите поради носење накит

Луис Хамилтон е пријавен кај стјуардите на Сингапурското Гранд При поради прекршување на правилото за неносење накит...