- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Хамилтон ќе добие 120 милиони фунти за три години

Луис Хамилтон е многу блиску до потпишување на нов тригодишен договор со Мерцедес кој ќе му донесе 120 милиони фунти.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Иако се сметаше дека неговиот договор ќе биде одамна потпиша повеќе од јасно е дека не е се договорено помеѓу шесткратниот првак и “сребрените стрели“. Тото Волф откри дека тимот и возачот преговараат за време на паузит помеѓу трките, а распоредот со три последователни трки не им дава можност да работат нешто друго освен да се тркаат.

Британски Daily Mail пишува дека Хамилтон се согласил на начелно продолжување на соработката и дека е само прашање на време пред да се поптише договорот.

хамилтон не крие дека сака да остане во тимот со кој освои 5 титули последниет шест години и покрај тоа што неговите финансики барања првично беа одбиени од страна на бордот на даимлер во штутгарт. но, се чини дека е најден начин да се заврши се.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Вилнев: Развојот на Ферари е насочен кон Леклер

Поранешниот Формула 1 првак, Жак Вилнев, смета дека целиот развој на овогодинешниот болид на Скудерија Ферари е насочен да му одговара на...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...