Хил се плаши дека Хамилтон нема повеќе шанси

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Поранешниот Формула 1 шампион, Дејмон Хил, верува дека Луис Хамилтон нема повеќе шанси во борбата со Макс Верстапен и дека времето за да си ја одбрани титулата истекува. 

Британецот дојде до две победи иако беше казнет на последните трки и ја намали разликата со Верстапен. 

Луис сака да биде ловецот. Тој е среќен кога лови, Но мислам дека повеќе нема да има шанси. Сега имаме статистичка ситуација каде тој ја губи титулата. Доколку Макс победи на наредната трка, тогаш ќе биде многу тешко – смета хил.

Доколку Хамилтон заврши пониско од шеста позиција, а Верстапен победи, титулата ќе биде решена. 

Кога последен пат бил шести?

Перформансите се на страна на Мерцедес и Да не заборавиме дека има нов мотор. Тото рече дека тоа ќе додаде забава.

Прв пат е се да се сведува на последните две трки. Прв пат се зборува доколку се случи нешто на едниот конкурент, другиот ќе биде шампион. Но може тоа да биде и Макс. 

Хил додаде дека фокусот на борбата се видел во Катар каде немало прослава. 

Хамилтон победи, но немаше време за прослава и емоциите ги задржа зад себе. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема