0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Хорнер: Верстапен беше напред поради грипот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кристијан Хорнер верува дека поради грипот на излезот од свиоците, Макс Верстапен останап пред Карлос Саинз на Канадското Гранд При. 

Актуелниот првак дојде до 6та победа оваа сезона откако се одбрани од Карлос Саинз во последната серија во Монтреал. И покрај предноста од шест кругови понови гуми, Саинз не беше доволно блиску за да го стигне Верстапен. Брзината на правците на РБ18 е најголемата предност оваа сезона и Хорнер смета дека тоа не било клучно за победата. 

Првиот сектор беше критичен, а грипот во 10от свиок беше најзначаен. Не се доближи повеќе од 6 десетинки, но не надмина и цела секунда. Ферари се многу добри во свиоците и Носат многу брзина таму. ВО ДРС на правците се држевме. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Верстапен ја помина финиш линијата со предност помала од една секунда. 

Мора да си сигурен дека кога тој зад тебе и има ДРС, ти да имаш добар излез од свиоците. Мора да возиш на лимитот и да не згрешиш. Карлос некогаш добиваше десетинка, но тоа не беше доволно. Бевме на лимитот и тоа беше добро да се гледа. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...