Хорнер за Алонсо: На какви апчиња е?

Сите погледи се вперени кон стартот на трката во Монако во која Алонсо и Верстапен ќе стартуваат од првиот ред, но Хорнер кој добро го познава шпанецот смета дека тој ќе даде се да биде лидер по првиот свиок.

Престасувањето во Монако е невозможно и се зависи од квалификациите.

Има голема почит меѓу Фернандо и Макс бидејќи имаат сличен карактер. Како од ист штоф да се изработени. Сакаат да победат и сигурен сум дека Макс има шанса. Знае колку е вреден стартот. 500 метри ќе ни го кажат текот на трката. Тој ќе даде се од себе на стартот. Не знам на какви апчиња е но во одлична форма е. Алонсо може да му биде татко на Макс.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ