0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Хорнер очекува силен Мерцедес на следните две трки

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кристијан Хорнер очекува Силверстон и Пол Рикар, следните две трки од календарот, да му одговараат на болидот на Мерцедес како што има одговараше шпанска Барселона.

Спортот се враќа во Европа за Британското Гранд При на почетокот на Јули, потоа следува пауза од само една недела па настанот во Франција, кој може да биде последен на Пол Рикар. Ред Бул има свое седиште во Милтон Кинс што е 15-тина километри од Силверстон, а на патеката имаат 6 победи.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Хорнер смета дека следните две трки ќе бидат голем предизвик затоа што очекува Мерцедес и Ферари да бдат силни на нив.

мислам дека мерцедес ќе бидат силни на силверстон, а не гледам причина и зошто да не бидат силни на пол рикар. неверојатно е што имаме шест победи по ред, но на силверстон очекувам да биде тешко – најави хорнер.

Серијата од одлични резултати е втора најдолга низа на паобеди за “биковите“ послаба само од онаа од 9 победи кога во тимот беше Себастијан Фетел и освоија две титули во 2013 година. Мекларен го држи рекордот на такви постигнувања со 11 трки со победа по ред во 1988 година.

би акал да продолжиме да победуваме, но секоја трка станува потешка. кога ќе видите како се менува шампонатот и каде бевме во австралија и каде сме сега, јасно е дека има многу промени. мислам дека макс е во одлична форма и болидот подобро му одговара одошто на почетокот на сезоната.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Поради доминацијата на Луис, Валтери сакал да се откаже

Валтери Ботас откри дека поради неможноста да го победи Луис Хамилтон во Мерцедес, имал психолошки проблеми, желбата...

Норис се надева на силна трка по викендот за заборав

Возачот на Мекларен, младиот Ландо Норис, очекува тимот да има далеку посилен викенд во Британија следната недела,...