Хорнер: Drive To Survive е како “Кардашијанс“ на тркала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, вели дека документарната серија на Нетфликс, Drive to Survive, служи за важна цел и покрај тоа што изгледа како “Кардашијанс“ на тркала.

Серијата е заслужна за тоа што помогна драстично да се зголеми популарноста на Формула 1, особено во САД. Сепак, серијата наиде на критики за тоа како претстави одредени случувања и беше обвинета за прекумерно драматизирање на ситуации.

Во 2022 година, Луис Хамилтон изјави дека контроверзноста за ограничувањето на трошоците на Ред Бул, покрај дебаклот за тимски наредби на Големата Награда на Бразил, се чувствува како мало шоу на Кардашијанс. Хорнер сега ја прифати споредбата, тврдејќи дека драмата се протега надвор од неговиот тим Ред Бул.

сега сме како Кардашијанс на тркала – изјави тој за Фајненшл Тајмс.

Мислам дека само барате Гунтер Стаинер да откачи или мојот пријател Тото и јас малку да се закачаме.

Сепак, Хорнер вели дека шоуто е позитивно за истакнување на случувањата во спортот надвор од тркачките викенди.

Тоа ви овозможи зад сцената малку повеќе да ги знаете личностите на возачите и да ги разоткриете ликовите.

не се работи само за предниот дел на гридот, Станува збор за искушенија и неволји кои одат надолу по гридот, на задниот дел од гридот, за што се борат.

Значи, мислам дека тоа е динамиката што целосно се промени, а Формула 1 до одреден степен е малку сапунска опера. Мислам на начинот на кој функционира, вклучените ликови, вклучените пари, политиката. Толку многу се случува во спортот надвор од болидите што возат два часа во недела попладне.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ