- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Хулкенберг не се откажува од Ф1

Нико Хулкенберг не отфрла враќање во Формула 1 во днина откако по неговото деби во Вилијамс миан 10 сезони во тркачката серија тркајќи се и за Форс Индија, Заубер и Рено каде ја заврши Формула 1 кариерата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фабричката екипа на Рено реши да го замени со Естебан Окон за 2020 година, а голем дел од падокот застана на страната на германецот велејќи дека е штета што спортот губи таков талент.

Сепак, 32-годишниот Нико не е разочаран и мирно гледа кон првата сезона во која можеби воопшто нема да се трка.

во моментов не е толку тешко колку што мислев дека ќе биде. можеби по 10 години не е толку лошо да направите пауза особено по толку тешка година како 2019. кој знае што ќе ми донесе оваа пауза на крајот – смета хулк.

Тој не се откажува целосно од врвната тркачка серија и не ги отпишува неговите шанси.

во моментов единствено е сигурно дека во 2020 година нема да се тркам. немам ништо конкретно и сигурно за во иднина и ќе морам да ги почекам резултатите. има работи на кои не можам да влијаам.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Досега ниту еден позитивен тест на Корона

Од Формула 1 потврдија дека нема ниту еден позитивен тест за КОВИД-19 по втората рунда на проверки, во која беа изведени преку...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...