- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Хулкенберг: Разликата е мала, можев и во топ 10

Викендов Нико Хулкенберг се врати во Формула 1 како замена за Серхио Перез, кој беше позитивен на последниот тест за Корона вирусот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Германецот од самиот почеток имаше добри сесии со болидот на Рејсинг Поинт, додека во квалификациите за малку испушти шанса да се пласира во топ 10.

Сметам дека има уште многу потенцијал бидејќи не успеав да го извлечам максимумот, Но под овие услови, беше многу тешко. Не верувам дека можевме повеќе да извлечеме.

Разликата е мала, топ 10 не беше недостижен, се обидовме со поинакви компоненти кај пневматиците. Беше тешко и да се најде ритамот. За денес, тоа е што е. Некои од возачите во топ 10 ќе стартуваат на медиум. Ќе биде интересно што ќе се случи. Секој пат кога влегувам во болидот, нешто е поинакво, ново. Мора да анализирам се што побргу.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...