Шест патеки ќе имаат трибини посветени на Макс

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шест автодроми на кои ќе се возат Гранд При трки сезонава ќе имаат трибини посветени на актуелниот првак и ќе го носат неговото име.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

“Портокаловата армија“ на холанѓанецот го следи насекаде и му дава безрезерна поддршка, така што холанѓаните станаа заштитен знак особено на европските трки. Нивниот број е се поголе, а Макс Верстапен трибини лани имаше на домашниот Зандворт, легендарната Спа, домашната за Ред Бул автриска патека како и Хугнароринг крај Будимпешта.

Сезонава која следува, неговиот официјален вебсајт нуди пакети за следење и на Шпанското Гранд При на посебна брендирана трибина посветена на шампионот.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ