0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Шефот на КОТА смета дека нерамнините не се проблем за Ф1 болидите

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Патеката на Америките крај Ости, боби Епстеин, смета дека нерамнините на асфалтот не се голем проблем за Формула 1 болидите, откако МотоГП возачите беа многу загрижеин за време на нивниот тркачки викенд.

Нерамнините на асфалтот беше една од главните теми на разговор во пресрет на трката во Остин, но Епстеин ги смири загриженостите, особено по она што било сработенот по налог на ФИА на делот помеѓу 2та и 3та кривина од патеката како и падот на кривините број 4, 6, 10 и 14. Запрашан дали организацијата ќе прави дополнителни зафати за да се поправи патеката, тој одговори.

најпрво, нерамнините не се никаков проблем за болидите. мајкл маси и неговите луѓе излегоа на патеката и ја проверија целата, заедно со неколкуте области на кои работевме по нивен налог. се веше завршено до понеделник и вторник неделава.

проблемот се однесуваше на моторите затоа што има две куси области каде падот е доста голем за нив, но болидите нема да имаат никаков проблем. иако гасли беше негативен, прашајте го по петочните сесии, ќе видите дека се било во ред – смета Епстеин.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Американецот најави дека патеката ќе добие нов асфалт во Април кој ќе биде наменет за следната мото трка. Од последнот опојавување на Формула 1 во Тексас лани, патеката добила нов асфалт на излезот од боксот и делот во пресрет на првата кривина, како и помеѓу кривините број 9 и 10 и кривините број 11 и 12.

три недели во јануари сме затворени, а веќе имаме поставено нов афалт на многу делови од патеката уште лани, а знаеме дека имаме уште работа.

треба гасли да каже како ќе биде откако ќе вози, може да го прашате и колку нерамнини имало во монако.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Рикардо: Популарноста на Ф1 во Америка не е присилена

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо, вели дека популарноста на Формула 1 во Соединетите Американски Држави не се...

Берни неубеден во американизирањето на Ф1

Берни Еклстон, поранешниот шеф наспортот, откри дека никогаш не сонувал и не предвидувал американски начин на водење...